Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

پرده سبز برای تدوین فیلم های آموزشی حرفه ای

پرده سبز برای تدوین فیلم های آموزشی حرفه ای

پرده سبز یکی از ابزارهای مهم امروزی برای تهیه ی فیلم های سینمایی و فیلم های آموزشی و حتی برنامه های تلویزیونی و ماهواره ای و یکی از ابزارهای مهم برای استودیو عکاسان مبدل شده است. پس نیاز بر آن دیدیم که مقاله ای با مفاهیم پرده سبز و کروماکی با آن تهیه کنی

پرده سبز یا Green Screen چیست؟

پرده سبز

کروماکی یعنی جدا کردن یک رنگ با دامنه و فرکانس مشخص از تصویر اصلی ، این رنگ می تواند هر رنگی باشد.
پرده سبز یا Green Screen یکی از ابزارها در کروماکی برای جدا کردن تصویر اصلی از تصویر کلی می باشد.

از رنگ های مختلفی برای انجام دادن این کار می توان استفاده کرد اما بهترین رنگ، رنگ سبز و آبی و خاکستری می باشد. رنگ سبز و آبی رنگ هایی هستند که در بدن ما وجود ندارد و برای همین عکاسان و فیلم برداران برای دوربین های ویدیویی و دیجیتال از رنگ سبز که کمترین نویز را نسبت به دیگر طیف های رنگی دیگر دارد استفاده می کنند.

برای انجام دادن فیلم برداری به سبک کروماکی می ‌توان از ترفند های مختلفی استفاده کرد برای مثال:

  • بهترین و حرفه ای ترین راه همان پرده سبز می باشد.
  • رنگ های کروماکی برای رنگ کردن دیوار
  • رنگ کردن پارچه های سفید کدر که نور را منعکس نمی کند.
  • از کاغذ دیوار که رنگ  را منعکس نکند.

اندازه پرده سبز چقدر باشد؟

بهترین اندازه پیشنهادی برای ساخت ویدیو های آموزشی ۲ در ۳ می باشد؛ اما به طور کلی اندازه آن بر اساس سلیقه و استراتژی خودتان است.

فاصله سوژه با پرده سبز

همیشه سعی کنید سوژه تان حداقل ۲ متر با پرده فاصله داشته باشد هر چه موضوع شما نزدیک‌تر به پس زمینه باشد، بیشتر احتمال دارد سایه سبز روی صورت و سایر قسمت‌های بدن سوژه دیده شود و حذف آن بعد از عکس برداری اگر غیرممکن نباشد بسیار بسیار سخت است.

نور پردازی شخص مورد نظر و پرده سبز

نور پردازی قسمت مهم پرده سبز است که در فیلم برداری و عکاسی حرفه ای خیلی مهم است و همه موارد رعایت شده در آن در عکس زیر نمایش داده شده است.

پرده سبز

پیشنهاد ما: محتوای بهینه و جدید و درآمد میلیونی بدون تبلیغ

کدام نرم افزار برای کار بهتر است:

از بین برنامه های گفته شده افتر افکت می تواند گزینه ی بهتری باشد چرا؟
چون کسانی که می خواهند حرفه ای تر کار کنند این نرم افزار تنظیمات بیشتری برای کار دارد؛ پس به عبارت دیگر دست کاربر در آن بازتر است.
اما کسانی که می خواهند فقط پروژه های ساده کار کنند یا جزئیات بیشتر برای کار آنها اهمیت چندانی ندارد می توانند با برنامه های ساده تری مثل کمتزیا کار کنند.
این را در نظر بگیرید که پریمیر و ادیوس در کار برای پرده سبز تقریبا در یک سطح هستند؛ اما باز هم پریمیر از ادیوس یکم تنظیماتی بیشتری در این زمینه دارد.
نکته: اگر ویدیوی شما به هر عنوان ایراداتی دارد، آنوقت توصیه ما به شما این است که به سراغ نرم افزار افتر افکت بروید چرا؟ چون چنان چه گفته شد تنظیمات بیشتری دارد و می توانید مانور بیشتری روی ویرایش فیلم یا عکس مورد نظرات انجام دهید.
اما یک سری پلاگین ها هستند که کار برای کروماکی را برای شما راحت تر می کنند. بهترین پلاگین در این زمینه پلاگین روبوسکی می باشد. که کار را برای شما خیلی آسان می کند.
اما چنان چه گفته شد، برای بدست آوردن بیشترین کیفیت باید فیلم برداری و نورپردازی مناسبی انجام داده باشید. پس نرم افزار و پلاگین در گزینه بعدی برای کیفیت مورد نظر شما قرار می گیرند.

پس نتیجه می گیریم که اگر حرفه ای فیلم برداری انجام دهید یعنی نورپردازی و فیلم برداری با کیفیت انجام شود همه برنامه ها برای انجام کار یکی هستند.

ارسال نظر

خوش آمدید

راه های ارتباطی :

واتساپ

تلگرام

09377343057

 

آمار

  • بازدید امروز: 17
  • بازدید دیروز: 256
  • بازدید کل: 429889مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی